Wczytuję dane...

Fotograficzne sesje ciążowe. Moda czy pamiątka na całe życie?

sesja ciążowa

Organizm kobiety zmienia się przez całą ciążę. Te dziewięć wyjątkowych miesięcy to niewątpliwie czas, który z różnych powodów naprawdę jest wart zapamiętania. Z biegiem czasu jednak i natłokiem rozmaitych zdarzeń tego typu wspomnienia zacierają się w naszej pamięci. Im dłuższy czas upływa od okresu oczekiwania na malucha, tym coraz trudniej jest nam przypomnieć sobie choćby, jak wyglądałyśmy, będąc w ciąży. Na szczęście, można temu bardzo łatwo zaradzić, jeśli zdecydujemy się na fotograficzną sesję ciążową. Obecnie to już nie kaprys kobiet, które nie mają co zrobić z wolnym czasem ale potrzeba serca, którą warto zrealizować nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swojego dziecka.

Wyjątkowy czas uwieczniony na fotografii

Nie każda z nas lubi pokazywać się innym, zwłaszcza jeśli jej brzuch z dnia na dzień zwiększa swoje rozmiary. Niektóre panie czują się wtedy nieatrakcyjne, dlatego też unikają jak mogą spoglądania w lustro, nie mówiąc już o robieniu sobie zdjęć. Trzeba jednak uświadomić sobie, że stan ciąży jest tymczasowy i zazwyczaj kończy się bardzo szczęśliwym finałem przyjścia na świat nowego człowieka. Jest niemal na sto procent pewne, że przyjdzie taki czas, iż wcześniej czy później zapragniesz pokazać swojemu kilkuletniemu dziecku lub też nastolatkowi, jak wyglądały początki istnienia. A może Twój syn lub córka sami o to poproszą? Oczywiście, aby uwiecznić początki swojej „kariery” przyszłej mamy, nie musisz udawać się do fotografa, w dobie technologicznie zaawansowanych telefonów komórkowych czy aparatów cyfrowych sama jesteś w stanie wykonać pamiątkowe fotografie. Możesz także poprosić o to partnera lub inne osoby z rodziny. Niekiedy jednak warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Sesje brzuszkowe

Sesje ciążowe wykonane przez profesjonalnych fotografów to bezcenna pamiątka czasu oczekiwania na dziecko. Wiele osób zajmujących się na co dzień fotografiką posiada odpowiednie doświadczenie w uwiecznianiu na zdjęciach pań spodziewających się potomstwa. Praca z takimi fotografami stanowi czystą przyjemność dla mamy oraz poniekąd nienarodzonego jeszcze maleństwa. Każda kobieta odpowiednio umalowana oraz ustawiona w odpowiednim świetle, a także pozie może czuć się pięknie podczas wykonywania tego rodzaju zdjęć. W studiu fotograficznym podczas realizacji takiej sesji z reguły panuje przyjemna, życzliwa atmosfera, respektowane są wszystkie potrzeby oraz indywidualne życzenia przyszłej mamy. Zdjęcia wykonywane przez profesjonalistów wydobywają z ciężarnej modelki to, co najpiękniejsze oraz najbardziej interesujące, cechuje je głębia oraz klimatyczny charakter. Nad sesjami ciążowymi w każdym przypadku pracuje co najmniej dwóch fotografów oraz makijażystka, a wszystko po to, aby zaprezentować ten wyjątkowy czas w najlepszym możliwym wydaniu, przynajmniej jeśli chodzi o efekty wizualne. Przed tego rodzaju sesjami z reguły fotograf umawia się na spotkanie z modelką, aby poznać jej oczekiwania względem planowanej sesji. Zdjęcia wykonuje się według konkretnego, przyjętego uprzednio projektu, przy czym respektuje się przede wszystkim sugestie oraz życzenia klientki oraz jej rodziny. Standardowo sesje fotograficzne pań w ciąży trwają około 3 godzin, można jednak także umówić się na nieco krótsze spotkania, w zależności od swoich możliwości czasowych oraz stanu zdrowia.

Czy warto wziąć udział w sesji ciążowej?

Oczywiście, że tak! Jeśli oczekujesz dziecka, musisz upamiętnić ten czas w odpowiedni sposób. Nie ma na to lepszej metody niż profesjonalna sesja zdjęciowa. Kiedyś Twoje dziecko z całą pewnością Ci za nią podziękuje.